نحوه انتقال دامنه ir

مدت زمانیکه طول می کشد تا دامنه به مالک جدید انتقال یابد به همکاری طرفین معامله و  مرکز ثبت دامنه بستگی دارد و  معمولا انتقال دامنه در طول یک روز کاری هم قابل انجام است.

مراحل انتقال دامنه – بعد از رسیدن به توافق در مورد قیمت فروش دامنه، برای انتقال مالکیت دامنه از مالک فعلی (فروشنده) به مالک جدید (خریدار) مراحل زیر باید انجام شود:

۱- نام کاربری خود (Nic Handle) در وب سایت رسمی ثبت دامنه ir. (ایرنیکwww.nic.ir) و  نیز نام و نام خانوادگی دقیق  خود را (به فارسی) برای ما جهت نوشتن توافقنامه انتقال دامنه ارسال کنید.

چنانچه تاکنون در سایت ایرنیک نام کاربری ایجاد نکرده اید می توانید برای ساخت آن به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.nic.ir/Create_New_Handle

توجه: نوع شناسه را ترجیحا “شخص حقیقی” انتخاب کنید و اگر برای شرکت یا مؤسسه‌ای قصد خرید دامنه دارید می توانید شناسه  “شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی” را انتخاب کنید. از انتخاب “شناسه محدود” خودداری کنید چون امکان واگذاری مالیکت دامنه برای این نوع شناسه وجود ندارد.

۲- واریز مبلغ توافق شده به حساب شرکت و دریافت رمز انتقال دامنه (pin).

۳– با شناسه خود وارد سامانه ایرنیک شوید.

۴– با مراجعه به صفحه انتقال دامنه، نام دامنه و رمز انتقال دامنه (pin) را که از ما دریافت کرده‌اید وارد کرده و درخواست انتقال دامنه کنید.

۵–  هزینه انتقال دامنه را که در حال حاضر ۷۲۰۰ تومان می باشد از طریق صفحه درخواست ها و  پرداخت ها پرداخت کنید.

۶– درخواست شما جهت انتقال دامنه توسط ما تأیید شده و سپس مدارک لازم (شامل توافقنامه انتقال دامنه و کپی کارت ملی فروشنده) بوسیله ما جهت بررسی به  مرکز ثبت دامنه ارسال می شود.

۷– مرحله پایانی: بعد از بررسی و تأیید مدارک ارسالی توسط ایرنیک انتقال دامنه کامل شده و  دامنه در مالکیت شما قرار می گیرید.

مهم: تا زمانی که هزینه انتقال دامنه را پرداخت نکرده باشید، مدارک ارسالی به  ایرنیک بررسی و تأیید نخواهد شد.